محصولات:

انواع جلیقه ها و سایر محصولات خنك كننده.

 
1) ژل – یخ:

 در این نوع جلیقه ها  تعدادی جیب در تمامی نقاط لباس در نظر گرفته شده است كه در هر یك از این جیبها كیسه ای قرار دارد كه قبل از استفاده باید جیبها را باز كرد و  كیسه های درون آن را به یخچال و یا ظرفی پر از یخ منتقل كرد.

 این كیسه ها محتوی تركیباتی میباشند كه ظرفیت گرمایی ویژه بالایی را دارا بوده در هنگام یخ زدن یا خنك شدن دمای سطح بدن استفاده كننده را تا مدت زیادی  پایین نگاه خواهند داشت.

 این نوع جلیقه نیز مشابه نمونه های دیگر، پس از استفاده واز دست دادن حالت خنك كنندگی خود  نیاز به شارژ شدن دوباره دارد كه این امر توسط  یخچال یا یخ صورت میگیرد.

  

·  مزایا:

      -  این نوع از نمونه هایی است كه نسبت به سایر مد ل ها از قیمت پاین تری برخوردار میباشد.

-
دماهای پایین تری را میتوان با آن فراهم نمود ( به عنوان مثال تا دماهای زیر صفر برای مقاصد خاص  و یا كمك به بیمارانی كه دچار گرما زدگی شده اند كاربرد دارد).
 

سوالات متداول در مورد نوع ژل-یخ


2) نوع تغییر فاز دهنده :

 

در این نوع از جلیقه ها مواد خنك كننده، مشابه نمونه ژل یخ در داخل جلیقه جا داده میشوند. مواد جامد بكار رفته در این گونه، از تركیب تعداد زیادی ماده مختلف تشكیل شده است كه هر یك در دمای خاصی شروع به ذوب شدن نموده و در نتیجه گرمای محیط و یا جسم در تماس با خود راجذب میكنند.

 

این نوع جلیقه نیز مشابه نمونه های دیگر، پس از استفاده واز دست دادن حالت خنك كنندگی خود  نیاز به شارژ شدن دوباره دارد كه این امر توسط  یخچال یا یخ صورت میگیرد.

 

در نمونه خاص  ارائه  شده توسط شركت ‍COOLUCK ، در صورتی كه جلیقه در محیطی با دمای زیر 25 درجه سانتی گراد نگهداری شود خود به خود شارژ خواهد شد و نیازی به وسیله خنك كننده دیگری نیست.

 · مزایا:

-         دمای بدن را در طول مدت استفاده در حد ثابت و مطلوبی نگه میدارد.

-         میتوان آنرا‌ را به عنوان پوشش زیر لباس اصلی پوشید زیرا سبك بوده و دارای ضخامت كمتری میباشد. (این قابلیت دربسیاری از مدل های دیگر به علت حجم زیاد و یا از دست دادن خاصیت خنك كنندگی وجود ندارد).

-         در مقایسه با سایر نمونهایی كه نیاز به یخچال یا سایر خنك كننده ها دارند مدت زمان كمتری برای باقی ماندن در محیط سرد نیاز دارد.

-         جلیقه  فاز متغییر   COOLUCKرا میتوان برای گرما دهی نیز مورد استفاده قرار داد.

سوالات متداول در مورد نوع تغییر فاز دهنده
3) نوع موسوم به آتروپات :

 

از نظر ظاهر و كاركرد شبیه به نوع اول بوده  با این تفاوت كه از نظر طول عمر،  برخلاف نمونه های دیگر كه بسیار طولانی مدت میتوان از آنها استفاده كرد، دارای طول عمر بسیاركم بوده و به سرعت سرما یا گرمای آنها از بین میرود و مزیت آنها امكان گرما دهی است كه البته به منبع گرمایی در هنگام شارژ نیاز است. شركت COOLUCK این گونه محصول را به علت عدم كارایی و طول عمر لازم، تامین نمیكند.

 

 

4) نوع تبخیری –   .COOLUCK™
 

در این نمونه كه به لحاظ آسانی شارژ و استفاده ، حمل و نقل، طول مدت سرما دهی، قیمت ، وزن بسیار كم و.... بهترین نمونه قابل ارائه و استفاده در جهان میباشد، مواد خنك كننده در بین جداره پارچه های مخصوص این جلیقه جای داده شده اند.

نحوه شارژ این نوع جلیقه به طرز شگرفی ساده بوده و صرفاً یكبار و به مدت 4 دقیقه غوطه ور كردن آن درون یك ظرف پر از آب كه از آبی با دمای محیط  پر شده ، كافی است تا در یك روز گرم تابستانی در دمای   Co40 در شهری مثل تهران، حداقل بین 4 تا 6 ساعت شما را در دمایی مطبوع و بدون مرطوب نمودن بدن و یا لباس ، خنك نگه دارد.

این اثر در روزهایی كه هوا خیلی گرم نیست (با همان یكبار شارژ) به 10 ساعت نیز میرسد.

شاید باور كردن این قابلیت ، با این كاربرد ساده مشكل باشد! ولی این اثری است كه مواد موسوم به                              Macromolecule-cool- keeping Material

پس از جذب مقادیر بسیار بالای آب در خود، دارا میباشند.

در حال حاضر تكنولوژی تولید این مواد صرفاً در دست چند شركت بوده و در ایران برای اولین بار است كه توسط این شركت ارائه میشود.

 

پس از شارژ این جلیقه و خشك كردن جدار داخلی آن (كه با بدن یا لباس تماس دارد) توسط یك حوله و یا خشك كردن  در هوای آزاد ،  میتوان تا ساعتها با آن احساس خنكی را تجربه كرد.

 

·     مزایا

-    سبكی و قابلیت حمل و نقل بسیار آسان. (260 گرم قبل از شارژ و حداكثر 2 كیلو گرم بعد از شارژ وزن خواهد داشت).

-    مقاوم در برابر ساییدگی یا تماس با اشیاء تیز و برنده.

-     شارژ و استفاده بسیار آسان دربسیاری از نقاط كشور.

-     عدم نیاز به یخچال و یا حتی آب خنك ( این تنها نمونه در جهان است كه دارای این ویژگی میباشد).

-     این نوع نیز از نمونه هایی است كه نسبت به سایر مد ل ها از قیمت پاین تری برخوردار میباشد.

-   این محصول همانند سایر انواعی كه شركت COOLUCK ارائه میدهد دارای طول عمری نامحدود به لحاظ تعداد دفعات شارژ میباشد-

-   طول مدت خنك كردن- كه در واقع از طولانی ترین زمان های ممكن بین كلیه مدلهای موجود در جهان است-

  دارا بودن كمترین حجم و وزن در مقایسه با سایر انواع.
 و....
سوالات متداول در مورد نوع تبخیری

5) نوع هوای فشرده:

 

در این نمونه هوای فشرده صنعتی (كه عموما در محیط های صنعتی در دسترس است) به آسانی و مستقیما به لباس سرما ساز متصل شده و درآنجا به هوای سرد ( و یا حتی در صورت نیاز گرم ) تبدیل میشود و مدت سرما دهی، تا زمانی كه هوای فشرده تامین گردد، ادامه خواهد داشت.

 

        


 
سوالات متداول در مورد نوع هوای فشرده

6) نوع پمپی با مواد PPE:

 

همانگونه كه در تصویر آمده است در این نمونه مواد خنك كننده به همراه یك جعبه قابل حمل كه كار پمپاژ مواد به داخل لباس را بر عهده دارد ، سیستم خنك كننده را تشكیل میدهند. مواد خنك كننده به سرعت قابل شارژ بوده و دوباره مورد استفاده قرارمیگیرند

 سایر انواع محصولات خنك كننده :

پد های ( بالشتكهای) داخل انواع  كلاه های ایمنی ، پارچه ای و آفتاب گیر سربند و  پد های دور گردن